«Він був сином мужика і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури», - писав про Шевченка І.Я. Франко. Під таким гаслом було відзначено 203 річницю з дня народження Т.Г.Шевченка у Родниківській ЗОШ І-ІІ ступенів. В історії нашої країни він назавжди залишиться великим Кобзарем, співцем волі народної й батьком української нації. Вчителі і учні школи заздалегідь готувались до проведення Шевченківських днів в нашій школі, щоб не просто вшанувати пам҆ʹять, всім серцем відчути його невмируще слово. Слово Кобзаря лунало впродовж тижня щиро і гаряче. Дзвеніла з дитячих уст невмируща поезія Пророка на літературних вечорах, які підготували вчителі української словесності Лизанець Олена Георгіївна та Пічкар Галина Валеріївна. Учні 9 класу підготували презентації про життя і творчість Т.Г.Шевченка. Класні керівники та класоводи провели виховні години на тему «Шевченко – це Україна, Україна – це Шевченко». Стіни коридорів прикрасили літературні стіннівки на тему «Ми маємо Тараса у серцях». Художній світ поета-співця широко розкрила виставка учнівських робіт, літературна виставка, яку організували вчитель образотворчого мистецтва Кужіль М.М. та шкільний бібліотекар Матушак Я.І.
Шевченківські дні завершилися урочистим святом, що підготували учні школи разом з вчителем української мови та літератури Матушак Я.І.
На фоні пісні на слова Кобзаря із вступним словом виступила Яніна Іванівна
Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого,
А серце бʹється – ожива.
Як їх почує!...
Свято було змістовне, насичене різною цікавою інформацією про Шевченка. Школярі-дослідники творчості Кобзаря детально ознайомили присутніх з дитинством та юністю поета, зовнішністю, вдачею, талантом, оточенням, славою і останніми днями.
Також звучали поезії українських письменників присвячені великому Пророку української нації.
А яке ж свято без пісні? Тим більше, що Шевченко так її любив. Розлилася чарівна мелодія пісні «На долині туман» у виконанні учня 6 класу Митряка Антона. І завершилось свято піснею «Моє імʹя – Україна», яку своїм чарівним і зворушливим голосом виконала учениця 9 класу Полончак Аніта. Підсумовуючи заходи, в рамках Шевченківських днів ще раз хочеться повернутися до слів Кобзаря
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине
От де, люди, наша слава,
Слава України.
|