Екскурсія до музею ім. Й. Бокшая

Днями учні Родниківської ЗОШ під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва (Кужіль М. М.) та класного керівника 8 класу (Бомбушкар Т. В.), а також педагога організатора та вчителя хімії (Полончак Н. М., Поцко Г. П.) побували на екскурсії в місті Ужгород. Учні побували на кордоні зі Словаччиною. Відвідали Закарпатський художній музей імені Й. Бокшая. Вони познайомилися з міні-пам'ятниками  відомим русинам: герою Другої світової війни Майклу Стренку та американському художнику й кінорежисеру Андрію Варголі, що знаходяться поряд з музеєм.

Працівники музею провели цікаву екскурсію . Учні почули, що тут зберігаються твори живопису, графіки, скульптури.  У холі музею представлені цінні зібрання іконописи  XVII-XVIII століття, а також деякі картини закарпатського  майстра пензля Йосипа Бокшая та різьбяря Василя Свиди.

Учні також відвідали Закарпатський музей народної архітектури і побуту та провели екскурсію в «Старе село». Всі із захопленням слухали і роздивлялися житлові приміщення, які зібрані в даному селі.

На південному схилі Замкової гори, під стінами величного Ужгородського замку на площі 5,5 га розташований один з перших в Україні Закарпатський музей народної архітектури та побуту, побудований в 1970 р. в місці, яке називали “Відьмина яма” і де раніше спалювали тих, кого звинувачували у чаклунстві. Жителі міста називають музей просто “село”.

Експозиція  налічує 12 хат, гражду, корчму, водяний млин, ступу-сукновальню, кузню, церкву, дзвіницю, каплицю, школу,а загалом – понад 14 тисяч експонатів.
Учні  ознайомилися зі зразками житла і садиб закарпатців низовинних районів – долинян, а на пагорбі – горян (лемків, бойків та гуцулів), а також типовою угорською та румунською архітектурою.

Переглядів: 513 | Додав: Таня | Рейтинг: 0.0/0

«  Червень 2016  »