День захисника України

12 жовтня, з нагоди святкування Дня захисника України та Дня Українського козацтва у Родниківській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулася урочита лінійка. Учні під керівництвом педагога організатора Йовбак Н. М. підготовили історію виникнення козацтва. Ким були козаки, і що про них потрібно знати кожному. 8 століть тому на українців постійно нападали сусіди, здійснювали набіги кочовики. На цьому тлі і виникло козацтво - чоловіки гуртувалися для захисту своєї землі. З часом козаки утворили Запорізьку Січ, яка стала адміністративним центром козацтва. Серед козаків протягом століть панували демократизм, жорстка ієрархія і дисципліна. Вищим органом влади на Січі була рада, яка для походів обирала Гетьмана. На початку 17-го століття козаки наводили страху на сусідів і успішно громили турків на морі. Згодом козаки повстали проти поляків, вимагаючи незалежності. Після кровопролитної війни у середині 17-го ст. козаки отримали власну державу – Гетьманщину. Але проіснувала вона недовго - гетьман Хмельницький був тоді змушений піти на союз із Москвою. За цей мир козакам довелося поплатитись - після 20 років існування Гетьманщина розкололась. Відбулася громадянська війна між Правобережною і Лівобережною Гетьманщиною. Згодом ослаблена війною українська держава опинилася під повним контролем Москви. А через 100 років Гетьманщини не стало - козацтво ліквідували, а Січ спалили. Про державність українці забули більше, ніж на два століття. Сьогодні Кремль видає за "козаків" ряджених прихвостнів, крадучи українську історію. Однак справжніми козаками сьогодні є українські військові на Донбасі. Вони захищають нашу землю, як і багато століть тому.

Також із захопленням учні декламували вірші та співали пісні прославляючи козаків та солдатів, які зараз знаходяться на сході нашої країни. Учні школи мали можливість спілкуватися з учасником АТО .

Переглядів: 244 | Додав: Таня | Рейтинг: 0.0/0

«  Жовтень 2018  »