Неділя

День вишиванки

17 травня учні та вчителі Родниківської ЗОШ І-ІІ ступенів взяли активну участь в Акції «Подаруй вишиванку учасникам АТО», метою якої є сприяння консолідації суспільства та покращенню взаєморозуміння жителів різних регіонів України.

Вперше акцію організували студенти Чернігівського університету у 2006 р. , її підтримали по всій Україні.

З 2015 року кожного 3 четверга місяці травня, українці беруть активну участь у цій акції.

Історія вишиванки на теренах України почалася ледь не одну тисячу років тому. Переважно вишивали дівчата. З давнім повір'ям для новонародженого маляти, сорочку вишивала мати або бабуся. Вірили, що так вона стає оберегом від усякого злого на землі.

Хвилясті лінії, зображені на вишивці, оберігали від усього злого на воді. Хрестиком вишиті – від блискавки і грому. А ось хрестики із зігнутими кінчиками - оберіг від вогню.

Учні нашої зробили виставку вишитих серветок, хусток, рушників, сорочок, власними руками. Дівчата підбирали дуже гарні кольори . Скільки тепла і любов, терпіння,сили вклали вони свою працю, але задоволення були неймовірні.

По квіточці вишивали, укладаючи візерунки по памяті.

Ой, вишивки мої любі,

Я вас вишиваю

І про красу і про наряддя

Думки не питаю:

Де покласти слід рожеву,

А де ніжно-синю,

Щоб славилася моя праця

Рідну Батьківщину.

Щоб сміялася сорока

Файними квітками,

Щоб пишалась Україна

Своїми майстрами .

Іван Франко у 19 ст .занотував своєрідну моду, поєднавши вишиванку з європейським костюмом. Про це заговорила вся Європа.

У 1876 р. Олена Пчілка випустила Альбом української вишиванки.

Українська вишиванка – гордість українського народу, нашої славної України.

Переглядів: 278 | Додав: Таня | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2018  »