П`ятниця

День української писемності

9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора-Літописця, відзначає День української писемності та мови. Це одне з тих свят, коли кожен має нагоду відчути себе частинкою свого народу з його героїчною історією, багатою культурою і прекрасною, Богом дарованою, мовою.

У рамках Дня української мови та писемності в школі було проведено багато цікавих заходів:

• конкур стінгазет «Краща мова єднання – українська»;
  • вчителі-класоводи організували виставку малюнків, присвячену Дню української мови та писемності;
  • учитель української мови та літератури Матушак Я.І. організувала тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури про українську словесність «Не бійся заглядати у словник»;
  • учні 8 класу (вчитель Пічкар Г.В.) підготували презентації-доповіді із висвітленням історії становлення української писемності від Київської Русі і до часів Івана Котляревського.
  • учитель Лизанець О.Г. підготувала провела для учнів школи свято «Моє диво калинове, кохана українська мово!»
  • класними керівниками та класоводами було проведено тематичну виховну годину «У слові рідному велика сила є… М. Рильський», під час якої учні дізналися про історію виникнення свята – Дня української писемності та мови, про життя та діяльність Нестора Літописця, про сучасний стан української мови.

Цього ж дня в школі стартував 1-ий етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Усі проведені заходи сприяли розвитку словникового запасу учнів, поваги й інтересу до мови та писемності в Україні, виховували бережливе ставлення до традицій народу, його історії, культури.

Переглядів: 298 | Додав: Таня | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2017  »