П`ятниця

Бій під Крутами

29 січня виповнюється 100 років бою під Крутами, коли на підступах до Києва бійці УНР чинили опір російськими червоногвардійцями

Під Крутами загинуло кілька десятків вояків УНР, які були переважно київськими студентами та гімназистами. Червоногвардійці мали чисельну перевагу та в них було більше військового досвіду. Тому вони зуміли захопити станцію Крути, після чого був відкритий шлях на Київ.

Трагедія під Крутами одразу викликала великий суспільний резонанс і стала символом опору агресорам. Зараз події під Крутами знову сприймаються актуально, бо викликають певні паралелі з подіями початку війни на Донбасі (оборона Донецького аеропорту, Іловайський котел).

Саме тому згідно плану роботи школи та з метою національно-патріотичного виховання учнів в школі були проведені заходи про відзначення 100-річчя бою під Крутами:

• Проведено загальношкільну лінійку на тему «Не забудь героїв Крут»;
  • Класними керівниками 5-9 класів проведено бесіди на тему: “Хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього»;
  • З нагоди цієї дати з учнями 8- 9 класів учителем історії Полончаком Ю. І. проведено урок під назвою «Герої Крут»;
  • У бібліотеці було оформлено інформаційний куточок "Не забудь героїв Крут", класними керівниками було проведено години спілкування у своїх класах "Бій під Крутами».

Події 1917-1918 років у колишній Російській імперії військові історики називають «ешелонною війною». Така назва пов’язана з тим, що залізниця у той час відігравала мега-важливу роль для організації бойових дій.

Різні уряди, що у величезній кількості з'явилися на землях колишньої Російської імперії, направляли залізницею війська для боротьби з ворогами. Залізничні ешелони з військовими захоплювали станції і їхали далі, просуваючись до вузлових міст.

Станція Крути – маловідомий населений пункт. Вона розташована поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва та 18 км на схід від Ніжина. Якщо їхати з Конотопа до Києва, то і сьогодні так само проїздиш Бахмач і Ніжин.

Переглядів: 263 | Додав: Таня | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2018  »